Beata Zajdel

Beata Zajdel

Witaj, mam na imię Beata. 

Oto kilka faktów merytorycznych o mnie:

 • Ukończyłam studia  podyplomowe na kierunku Psychodietetyka na Uniwersytecie SWPS w Katowicach
 • Ukończyłam Psychologię Kliniczną i Zdrowia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie
 • Jestem absolwentką Birkbeck College, University of London, gdzie studiowałam psychologię pod okiem najlepszych specjalistów w tej dziedzinie
 • W czasie i po studiach pracowałam w szkołach specjalnych i szpitalu psychiatrycznym oraz w ośrodku pomocy społecznej
 • Jako wolontariusz, pomagałam bezdomnym dzieciom w Indiach – i to było dla mnie najlepszą praktyką jaką mogłam otrzymać!
 • Aktualnie szkolę się w podejściu psychoterapeutycznym Compassionate Inquiry (na ten moment podejście to nie ma polskiego tłumaczenia)
 • Sama doświadczyłam zajadania emocji i to doświadczenie pomaga mi lepiej rozumieć moich klientów 

Ukształtowały mnie różne doświadczenia:

Beata Zajdel
 • Jako psycholog pracowałam z osobami z wielu środowisk i w różnych instytucjach – szkołach specjalnych, szpitalu psychiatrycznym, GOPS, korporacjach
 • Jako wolontariusz, pomagałam młodym ludziom zagrożonym wykluczeniem społecznym w Londynie i bezdomnym dzieciom w Indiach (Delhi i Bangalore)
 • Jako matka, doceniam każdy moment, w którym mogę być całkowicie obecna z moim dzieckiem, jednocześnie ucząc się od niego podążania za swoją intuicją
 • Jako kobieta, jestem wdzięczna, że wyzwoliłam się z nawyku porównywania się z innymi i potrafię być wobec siebie czuła i akceptująca – cokolwiek się we mnie wyzwala
 • A jako po prostu człowiek, sama doświadczyłam swojej „przygody z jedzeniem”

Wszystkie moje doświadczenia – w tym z drugiego końca świata – pokazały mi, że paradoksalnie każdy z nas pragnie podobnych rzeczy w życiu. I każdy, mniej lub bardziej świadomie, szuka drogi do życia, w którym będzie szczęśliwy, bezpieczny i kochany (w tym przez siebie samego!).

Wierzę, że każdy z nas ma wrodzoną zdolność do osiągnięcia takiego stanu – a jedzenie jest tylko objawem głębszych trudności. I czasem z perspektywy czasu, przekornie można powiedzieć, że „nie ma tego złego”. Bo pracując nad zaburzeniami odżywiania, uzdrawiamy także inne sfery życia.

Dlatego podczas wspólnych spotkań, będę towarzyszyć Ci w odkrywaniu tego, co kryje się za Twoim problemem z jedzeniem. Tak abyś zrozumiała, co stoi na drodze do Twojej równowagi. Dam Ci również praktyczne narzędzia, które pomogą wesprzeć ten proces i powstałe na jego skutek zmiany.

Z uwagą i czułością, będę towarzyszyć Ci podczas Twojej drogi do samopoznania!

Moja historia „jedzeniowa”

Beata Zajdel

Wiesz jak to jest, gdy właściwie wszystko wiesz, ale… i tak robisz coś innego?

Przy całej wiedzy psychologicznej, w trudnym momencie mojego życia, sama zaczęłam zajadać stres i frustrację… Kilka miesięcy tkwiłam w tym, bezsilna. Wiedziałam jednak, że chcąc być zdrową i szczęśliwą, muszę zawalczyć o siebie i znaleźć powód dlaczego moja relacja z jedzeniem tak bardzo się popsuła. 

To nie było łatwe doświadczenie, ponieważ musiałam zajrzeć w siebie, dotknąć miejsc trudnych i skonfrontować się z tym co bolesne.

Miałam olbrzymie szczęście, bo na mojej drodze spotkałam wielu wspaniałych ludzi. Dzięki temu wiem, jak ważne jest spotkanie właściwych osób we właściwym momencie – i przyjęcie od nich pomocy.

Przechodząc mój proces, który nazywam wewnętrzną przemianą, poczułam że chcę być taką „właściwą” osobą na drodze przemiany innych.

Dziś czuję się swobodnie w swoim ciele, jem kiedy chcę i co chcę oraz cieszę się każdym nowym dniem 🙂 

Zapraszam Cię do wspólnej drogi ku akceptacji i swobodzie.
Z ciekawością na Ciebie czekam ❤️

Tutaj możesz się zatrzymać, wziąć głęboki oddech i zajrzeć w swoje wnętrze.
Zapraszam Cię!

Spotkajmy się online!

Pierwsze spotkanie jest bezpłatne – poznajmy się zanim zaczniemy wspólnie pracować!